Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 • Bajka o żabce

  35.00 
  Bajki Zofii Buczmy „Veni” to opowieści wielowymiarowe. Znajdziesz w nich mądrość płynącą z serca.
  Veni oprócz ważnych dla nas wartości, wspierających nas w procesie ewolucji i stawania się lepszymi wersjami samych siebie, przemyca w swoich bajkach miłość i szacunek do Istot Natury i naszej
  Mateczki Ziemi.
  „Bajka o Żabce” w prosty i lekki sposób pokazuje często niełatwy proces przemiany. Czy odwaga i wytrwałość będą nagrodzone? Przekonajcie się o tym sami :)
  Bajkę przepięknie zilustrowała Elżbieta Roman.
  Książka w twardej oprawie zawiera 28 stron.
  Pięknie polecamy :)
 • Bożonarodzeniowe tradycje na świecie pędzlem malowane

  Bożonarodzeniowe tradycje na Świecie pędzlem malowane

  45.00 
  Książka (w twardej oprawie) zawiera 28 stron cudownych ilustracji, które wyszły spod pędzla Donaty Ciosek, nieprzeciętnie utalentowanej istoty, która wkłada w swoje obrazy całe serce.
  Ilustracje wraz z opisami przedstawiają radość płynącą z okazji Świąt Bożego Narodzenia, radość, która okazywana w różny sposób w zależności od miejsca, ma w sobie tą samą moc wywoływania uśmiechu i szczęścia wśród ludzi.
  Autor: Donata Ciosek
 • Kalendarz 2023 – blisko NATURY

  59.00 
  I to nasze życie, z dala od tłumu, znajduje języki na drzewach, książki w strumieniach, głosi kazania w kamieniach i wszędzie dobro.
  William Szekspir
  Wymarzony, prosty, przejrzysty, leśny, z cudownymi ilustracjami stworzonymi przez Natalię z „Baba Leśna”.
  Oto nasz kalendarz/planer (w układzie tygodniowym) na 2023 rok… rok blisko NATURY.
  Format B5, okładka twarda.
 • O Kogutku, co umiał działać do skutku

  35.00 

  Kiedy spotykają się dwie cudowne artystyczne dusze takie jak Katarzyna Żytomirska i Katarzyna Krasuska, nie może powstać nic innego jak taka właśnie perełka w postaci książki, której nie mogliśmy nie wydać  :)

  To pozycja, która pozwala nam i naszym dzieciom sięgnąć do naszych ludowych korzeni, opowiedziana i zilustrowana w niezwykły sposób, wciągający czytelnika i nie pozwalający mu oderwać wzroku aż do ostatniej strony.
  Dlaczego spośród tylu ludowych bajek wybór padł akurat na Kogutka?

  Posłuchajcie sami, co na ten temat mówi sama autorka:

  Kogut, zwierzę od pradawnych czasów mające moc przywoływania światła pośród ciemności. Uparte, niepokorne, czasem wręcz zadziorne. Bajka „O Kogutku, co umiał działać do skutku” to jedna z moich ulubionych, bo Kogucik – pomimo swoich niewielkich rozmiarów – doprowadza do czegoś, co wydaje się niemożliwe. Jego upór i hart ducha sprawiają, że nawet wrogowie zaczynają traktować jego i przyjaciół z szacunkiem. Pokonywanie przez Kogucika – wraz z dziećmi – kolejnych piętrzących się przed nimi przeszkód wzmacnia i oddziałuje bajkoterapeutycznie.

  Baśń o Kogutku zawdzięczam zbiorom XIX-wiecznego etnografa Oskara Kolberga.

  Baśń zrymowałam i po swojemu opowiedziałam, ale sama historia musi być bardzo stara, ma chyba jeszcze więcej lat niż staruszka-babinka, którą zaraz poznacie.